Aktualności

Kondensacja Bosego-Einsteina polarytonów ekscytonowych, czyli kwantowa ciecz światła i materii

Zapraszamy na spotkanie z dr. inż. Maciejem Pieczarką:
"W moim wystąpieniu postaram się w przystępny sposób przedstawić podstawy fizyki polarytonów ekscytonowych, czyli hybrydowych kwazicząstek światła i materii, które są uzyskiwane w półprzewodnikowych laserach mikrownękowych wysokiej jakości. Z uwagi na fakt, iż są one bozonami, mogą one skondensować do kondensatu Bosego-Einsteina, czyli makroskopowego stanu kwantowego, czasem nazywanego kolejnym stanem skupienia materii (o czym również będzie opowiedziane w najprostszy możliwy sposób). Opowiem co robimy tutaj, na Politechnice, w tej arcyciekawej tematyce badań, oraz wspomnę czym się zajmowałem podczas mojej ponad dwuletniej pracy w Australii, na Australian National University. UWAGA! W prezentacji mogą się pojawić kangury i pająki!"

Spotkanie odbędzie się 2 marca o godz. 19:00 przy pomocy programu Zoom, link do spotkania .

Po więcej informacji zapraszamy do wydarzenia
Pamiętajcie również by polubić naszą stronę na Facebooku

Nanoinżynieria w biznesie: NANORES

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Nanoinżynieria w Biznesie". Naszym gościem będzie mgr inż. Maciej Jaworski, który opowie nam o firmie NANORES. Nanores to niezależne, nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe z Wrocławia. Specjalnością Nanores są badania i modyfikacje materiałów przewodzących oraz nieprzewodzących. Podczas seminarium zaprezentuje możliwości sprzętu i jego zastosowanie wraz z konkretnymi przykładami wykonanych zleceń, dzięki czemu będziemy mogli przybliżyć potencjalne aplikacje, które mogą przyczynić się do rozwiązania realnych problemów technicznych w Państwa codziennej pracy.

Spotkanie odbędzie się 25 luty o godz. 19:00 przy pomocy programu Zoom, link do spotkania .

Po więcej informacji zapraszamy do wydarzenia
Pamiętajcie również by polubić naszą stronę na Facebooku

THIS IS THE WAY - Czyli jak dostać się do CERNu?

Zapraszamy na kolejne spotkanie koła, na którym Marta, studentka fizyki technicznej na pwr obowie nam o możliwościach zrobienia praktyk, szkół letnich oraz staży w największych ośrodkach naukowych w Europie, takich jak JINR w Dubnej (Rosja), DESY w Hamburgu (Niemcy) oraz CERN w Genewie (Szwajcaria).

Spotkanie odbędzie się 13 stycznia o godz. 19:00 przy pomocy programu Zoom, link do spotkania .

Po więcej informacji zapraszamy do wydarzenia
Pamiętajcie również by polubić naszą stronę na Facebooku

Pokaż starsze wpisy